субота, 30 грудня 2017 р.
понеділок, 20 листопада 2017 р.
Математик зі США відкрив найбільше просте число
Американський математик Куртіс Купер виявив найбільше з відомих наразі простих чисел - так зване 48-е число Мерсенна.
Про відкриття повідомляється на сайті проекту розподілених обчислень GIMPS (Great Internet Mersenne Prime Search).
середа, 15 листопада 2017 р.
Українка Марина В’язовська про своє математичне відкриття з тенісними м’ячами
Киянка Марина В’язовська, яка нині працює у Гумбольдтському університеті Берліна, разом із колегами змогла вирішити задачу з області комбінаторної геометрії, вперше поставлену ще 1611 року.
понеділок, 6 листопада 2017 р.
середа, 25 жовтня 2017 р.
Український центр оцінювання якості освіти затвердив наказ про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
неділя, 22 жовтня 2017 р.
У МОН назвали основні новації вступу - 2018
У Міністерстві освіти назвали основні новації вступу до вишів у 2018 році. Зокрема, наступного року два конкурсні предмети для вступу до вишів будуть фіксованими, а третій вступник зможе обрати з двох альтернативних варіантів. Про це розповів заступник міністра освіти Юрій Рашкевич під час прес-конференції щодо умов вступу до вишів 2018 року.
вівторок, 10 жовтня 2017 р.
ФАНТАСТИЧНІ КАРТИНИ З МАТЕМАТИЧНИХ ФОРМУЛ
Пропонуємо вам ознайомитись з чудовими роботами італійки Сільвії Кордедди (Silvia Cordedda). Важко повірити, але всі ці дивовижні квіти та орнаменти зі складною структурою Сільвія не малює і не фотографує, а створює за допомогою точних математичних формул.http://supercomputer.com.ua/ua/237-fantastichni-kartini-z-matematichnih-formul.html
четвер, 5 жовтня 2017 р.
5-9 класи вже з 1 вересня наступного навчального року навчатимуться за новою програмою
Міністр освіти України Лілія Гриневич проанонсувала масштабну реформу шкільної освіти, яку планують розпочати у 2018-2019 роках.
Про це вона заявила у програмі “Лівий берег із Сонею Кошкіною” у прямому ефірі 24 Каналу.
Страх перед математикою іноді підвищує продуктивність
Якщо дитині подобається математика, то помірний рівень тривоги допомагає їй успішно вирішувати математичні завдання. До такого висновку прийшли дослідники з Політехнічного університету Вірджинії. Фахівці проаналізували дані 262 пар близнюків однієї статі (середній вік – 12 років).
неділя, 1 жовтня 2017 р.
субота, 23 вересня 2017 р.
пʼятниця, 22 вересня 2017 р.
Способи зацікавити дітей математикою
Коли ви щомісяця оплачуєте комунальні послуги, купуєте одяг чи продукти, вимірюєте відстань або дізнаєтеся час, ви використовуєте математику. Далі у статті представлені поради про те, як пробудити в дітей інтерес до цікавого світу математики й тим самим підготувати їх до дорослого життя.
середа, 13 вересня 2017 р.
Після прийняття нового закону про освіту ЗНО в 9 класі не буде вводитися до 2026 року – Гриневич
Запуск ЗНО у дев’ятикласників прив’язаний до старту старшої профільної школи.
Проект нового закону “Про освіту”, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді та має бути проголосований найближчим часом, передбачає, що випускні іспити у дев’ятикласників будуть проходити у формі зовнішнього незалежного тестування. Незважаючи на це, навіть після прийняття нового закону, ЗНО не буде використовуватися в дев’ятому класі до 2026 року.
Про це в інтерв’ю DT.UA повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. За її словами, запуск ЗНО у дев’ятикласників прив’язаний до старту старшої профільної школи.
“Планується, що ЗНО у 9 класі запускатиметься до старту старшої профільної школи. За чинним календарем реформи, яким ми рухаємося, це орієнтовно після 2026—2027 навчального року”, – зазначила міністр.
12-річна школа і підвищення зарплат вчителів: Рада підтримала реформу освіти
У вівторок, 5 вересня, Верховна Рада проголосувала за реформу освіти. За ухвалення в цілому відповідного законопроекту №3491-д на засіданні проголосували 255 депутатів.
Відповідну до законопроекту, в Україні від 2027 року запроваджується 12-річне навчання в школі, схвалюється підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів (наразі це 6736 грн) до 2023 року.
Реформа передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років (отримується в гімназії), і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки (отримується в ліцеях або закладах професійної освіти). Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами).
Навчання учнів за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочинається вже 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року, і для профільної середньої освіти – 1 вересня 2027 року.
1 вересня: як це роблять у Франції
Навчальний рік у французьких школах починається без квітів, без лінійки і без святкового вбрання. Я сама не могла в
це повірити, поки не побачила на власні очі. Діти приходять до школи у шортах і
футболках (іноді подертих) і головне питання, яке їх турбує - хто буде їхніми
однокласниками цього року.
неділя, 3 вересня 2017 р.
ДОРОГІ ШКОЛЯРІ, ШАНОВНІ ВЧИТЕЛІ ТА ПРАЦІВНИКИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ!
ЩИРО ВІТАЮ ВАС З 1 ВЕРЕСНЯ — ДНЕМ ЗНАНЬ.
НАЙЩИРІШІ ВІТАННЯ ВАМ ШАНОВНІ БАТЬКИ, БАБУСІ ТА ДІДУСІ УЧНІВ. ЗБУВАЄТЬСЯ МРІЯ ВАШИХ РОДИН — ДІТИ ЗГОДОМ СВОЄЮ ПРАЦЕЮ ПРОСЛАВЛЯТИМУТЬ РОДОВІД, ВІДДАЮЧИ СИЛИ, ЗНАННЯ, ОТРИМАНІ ПРАКТИЧНИМ ДОСВІДОМ ВМІННЯ НА СПРАВУ РОЗБУДОВИ ДЕРЖАВИ, ЗМІЦНЕННЯ ЇЇ ЕКОНОМІЧНОЇ МОГУТНОСТІ.ЩЕ РАЗ ВІТАЮ ВСІХ, ДОРОГІ ДРУЗІ, З НОВИМ НАВЧАЛЬНИМ РОКОМ! ЗІ СВЯТОМ — ДНЕМ ЗНАНЬ!
середа, 23 серпня 2017 р.
середа, 26 липня 2017 р.
Триместри в школі в 2017-2018 року | канікули
Триместри в школі 2017-2018 – це відносно нова, досить мало звична нашим дітям форма організації навчального часу. На відміну від звичайної при такій системі час навчання розподіляється рівномірно, тобто ділиться на рівні частини, і проміжки між навчанням і відпочинком практично однакові. На думку фахівців, така організація навчального процесу допомагає правильно розподілити навантаження на школярів, не викликаючи перевтому навіть у учнів початкової школи.
У триместровій системі навчання всього шість навчальних періодів – триместрів і шість періодів відпочинку – канікул. Тривалість кожного триместру – п'ять або шість тижнів, тривалість канікул – тиждень, виняток становлять двотижневі новорічні та тримісячні літні канікули.
Мабуть, немає такого школяра, який не чекає з нетерпінням канікул. І відмінники, і двієчники з однаковим натхненням рахують дні до початку довгоочікуваного відпочинку. І напевно більшість учнів починає відлік буквально з перших навчальних днів. На сьогоднішній день попередній розклад шкільних канікул по триместрах на 2017-2018 навчальних рік виглядає наступним чином: п'ять (іноді шість) тижнів занять чергуються з тижнем відпочинку.
1 триместр/осінні канікули – з 2 по 8 жовтня включно;
2 триместр/осінні канікули 2 етап – з 17 по 23 листопада включно;
3 триместр/зимові канікули – з 27 грудня по 8 січня включно;
4 триместр/зимові канікули 2 етап – з 21 по 27 лютого (іноді ці канікули носять назву весняних);
5 триместр/весняні канікули – з 10 по 16 квітня включно;
6 триместр/літні канікули – з 1 червня по 31 серпня включно.
У триместровій системі навчання всього шість навчальних періодів – триместрів і шість періодів відпочинку – канікул. Тривалість кожного триместру – п'ять або шість тижнів, тривалість канікул – тиждень, виняток становлять двотижневі новорічні та тримісячні літні канікули.
Канікули в школі 2017-2018 по триместрах
Мабуть, немає такого школяра, який не чекає з нетерпінням канікул. І відмінники, і двієчники з однаковим натхненням рахують дні до початку довгоочікуваного відпочинку. І напевно більшість учнів починає відлік буквально з перших навчальних днів. На сьогоднішній день попередній розклад шкільних канікул по триместрах на 2017-2018 навчальних рік виглядає наступним чином: п'ять (іноді шість) тижнів занять чергуються з тижнем відпочинку.
понеділок, 10 липня 2017 р.
20 цікавих фактів про школу Південної Кореї
Вся нація підтримує вислів «Вчителі настільки ж високо як Бог»
Вся нація підтримує вислів «Вчителі настільки ж високо як Бог»
1. Навчаються учні (повної середньої школи) здебільшого 15 годин на добу (6 обов’язкових уроків + додаткові заняття на вибір)
2. Домашнє завдання майже відсутнє, але діти багато часу приділяють саморозвитку.
3. Оцінки відсутні, існує бальна система від 0 до 100 балів.
4. Учні обов’язково носять шкільну форму.
5. Входячи до приміщення школи учні та дорослі роззуваються або змінюють взуття.
6. Мобільні телефони учні вимикають на порозі школи і користуються ними лише після уроків.
7. Вчитель виділяє у першу чергу вірно виконані завдання.
8. Програма навчання і підручники єдині для всіх шкіл і визначені Міністерством освіти.
9. Навчальний рік починається 1 березня, канікули 2 рази на рік (літні - з кінця липня до кінця серпня, зимові - з середини лютого до 1 березня).
10. Навчаються у школі протягом 12 років:
* 6 років - початкова школа (з 6 років);
* 3 роки - середня (обов’язкова для всіх);
* 3 роки - повна середня ( за бажанням).
Школи організаційно не зв’язані між собою, здебільшого розташовані навіть в окремих будівлях і в кожну з них необхідно вступати.
11. Оскільки учні сплять досить мало, то на перших 2-х уроках вони часто досипають, і деякі школи мають спеціальних людей, які ходять по класах і будять учнів.
12. Раз на 5 років відбувається ротація вчителів між школами на державному рівні (у такий спосіб держава підсилює слабкіші школи і намагається зрівняти сили випускників для вступу у ВНЗ).
13. Після основних уроків діти відвідують платні додаткові заняття, яких може бути аж до 20. Тому часто старші діти повертаються додому о 23-00.
14. Навчання в середній школі передбачає вивчення 11 предметів + декілька дисциплін учень обирає у формі факультативу.
15. Середня школа поділяється на 2 типи:
*загальна, де наголос робиться на природничих науках, літературі, мистецтві та іноземних мовах;
*технічного спрямування, де викладають інформатику, астрономію, морську справу.
16. Процес навчання передбачає використання сучасних технологій (наприклад, додаткові уроки танцю відбуваються під супровід відеоролика, за яким учитель навчає дітей).
17. Дітей привчають до відповідальності, зобов’язуючи частково прибирати на території школи.
18. Є книжечки, в які потрібно вклеювати наліпки. Наліпки дають навіть у старших класах за гарну поведінку, високі бали чи активну участь у заходах.
19. Вартість навчання в усіх приватних школах однаково висока.
20. Деякі школи мають блакитну технологію екрану або класи з «рольовими наборами» для дітей, щоб їм легше було сприйняти певну ситуацію.
Джерело
Джерело
середа, 21 червня 2017 р.
вівторок, 20 червня 2017 р.
Як правильно гуглити
Через популярність пошуковика Google в англійській мові з'явився неологізм «to google» («ґуґлити»), що використовується для позначення будь-якого пошуку інформації (вживають не лише стосовно Інтернету, а й під час ходіння по бібліотеці і т. д.). Це дієслово занесено до словників англійської мови, наприклад, словник Merriam-Webster.
Алгоритм пошуку інформації
Цей алгоритм, розроблений сертифікуваним учителем Google Кеті Шрок, буде корисний не тільки всім, перед ким стоїть завдання пошуку інформації з невідомої теми:
· Написати на аркуші ключові слова на потрібну тему.
· Сформулювати питання, яке би не було занадто широким або занадто вузьким.
· Перерахувати всі ресурси для пошуку інформації: спеціалізовані сайти, підписки, експертів в цій галузі.
· Провести поверхневий пошук, щоб переконатися, що на цих ресурсах дійсно є інформація з теми.
· Якщо це необхідно, переформулювати питання.
· Почати поглиблений пошук. При цьому аналізувати достовірність інформації, її обгрунтованість.
· Зберігати знайдену інформацію із зазначенням джерел.
Так, Google формує результати пошуку на основі ваших попередніх запитів і відвіданих сторінок. Щоб обійти це і отримати результати, які відповідали б актуальності інформації, а не вашим звичним інтересам, потрібно в інструментах пошуку вибрати «усі результати» і відзначити «дослівно».
Критичний підхід до інформації
Одна з найбільш корисних навичок в онлайн-пошуку - вміння критично оцінювати інформацію. Про важливість цього вміння повинен знати кожен, хто хоч раз намагався знайти в Інтернеті відомості, від яких безпосередньо залежали важливі рішення: медичні, правові тощо. Ось п'ять питань, на які необхідно відповісти при читанні будь-якої статті:
· Хто її автор і чи є він експертом?
· Чи є те, про що говорить автор, головною темою даного сайту?
· Коли сайт був створений і коли оновлювався? Чи є дата публікації статті?
· Звідки ця інформація?
· Чому ця інформація підходить для моїх цілей?
У будь-якого контенту в Інтернеті - тексту, зображень або відео - є автор. За допомогою ліцензії Creative Commons, яку автори розміщують разом з твором, вони можуть позначити, як саме дозволяється використовувати продукт: чи можна використовувати його в комерційних цілях, чи можна вносити зміни або використовувати для створення іншого продукту.
Google і Flickr дозволяють відразу шукати твори з певною ліцензією, для цього потрібно лише вибрати ще один фільтр в інструментах пошуку.
Вступна кампанія. Перелік необхідних документів.
У 2017 році вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви тільки в електронній формі.
Це правило не стосується осіб, які мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі або право на зарахування за квотами-1 або квотами-2, або мають розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, в атестаті та у сертифікаті ЗНО. Зазначені особи подають документи тільки в паперовій формі.
Вступники можуть подати до дев’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Подання заяв на конкурсні пропозиції для участі в конкурсі на місця за кошти фізичних або юридичних осіб не обмежується.
Заява в електронній формі подається вступником шляхом заповнення електронної форми в режимі он-лайн на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua (реєстрація електронних кабінетів вступників на сайті почнеться 29 червня).
Подання заяви в електронній формі
Під час подання електронної заяви вступник зазначає такі дані та завантажує наступні документи:
- зазначає адресу електронної пошти, до якої має доступ;
- зазначає номер, пін-код та рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
- зазначає серію та номер атестата про повну загальну середню освіту;
- зазначає середній бал додатка до вказаного атестата, обчислений за 12-бальною шкалою;
- завантажує скановану копію (фотокопію) додатка до документа про повну загальну середню освіту
- завантажує скановану копію (фотокопію) кольорової фотокартки розміром 3 х 4 см, що буде подаватись до вищого навчального закладу.
У випадку подання заяви в електронній формі оригінали документів подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).
Під час виконання вимог до зарахування вступник зобов’язаний подати особисто наступні документи:
- копію документа, що посвідчує особу;
- оригінал документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та додаток до нього;
- оригінал військового квитка або приписного свідоцтва (для військовозобов’язаних), крім передбачених законодавством випадків;
- сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання 2016 або 2017 року;
- чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см;
- інші документи, якщо це передбачено правилами прийому вищого навчального закладу.
Подання заяви в паперовій формі
Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії вищого навчального закладу.
Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:
- документа, що посвідчує особу;
- військового квитка або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;
- документа державного зразка (оригінал) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
- сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти);
- документів, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів на основі повної загальної середньої освіти, зарахування за співбесідою, зарахування за квотами-1, квотами-2 або квотами-3 (за наявності).
У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.
До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:
- копію документа, що посвідчує особу;
- копію документа державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
- копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) 2016 або 2017 року;
- чотири кольорові фотокартки розміром 3 х 4 см.
Вищі навчальні заклади у своїх правилах прийому встановлюють перелік документів (в тому числі додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.
Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною комісією вищого навчального закладу, до якого вони подаються. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.
Оригінали документів при участі в конкурсі подаються вступником лише один раз під час виконання вимог до зарахування (у випадку якщо вступник рекомендований до зарахування до вищого навчального закладу).
Вступники, які проходять творчі конкурси, допускаються до участі в них за наявності оригіналу документа, що посвідчує особу, та сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання.
У цьому матеріалі наведено мінімальний перелік документів. Уточнений перелік документів ви можете переглянути в умовах прийому до певного вищого навчального закладу або дізнатись зателефонувавши до його приймальної комісії.
Підписатися на:
Дописи (Atom)